Vyhľadávanie na blogu

Depresie

Pulibkované: 12.09.2016 14:58:24
Kategórie: Babské rady a recepty , Depresia, poruchy spánku

Depresie

Ako na depresie


Celkový kúpeľ z dúšky

Vedro s obsahom 6 až 8 litrov čerstvých alebo 200g sušených bylín sa namáča 12 hodín v studenej vode. Potom sa studený výluh zohreje a prileje do kúpeľovej vody. Srdce má byť pri kúpaní nad vodou. Po 20-minútovom kúpeli sa netreba utierať, len si obliecť kúpací plášť a ľahnúť si na hodinu do postele.

Čakanka obyčajná

Jedna kopcovitá čajová lyžička koreňa čakanky obyčajnej sa namáča 12 hodín v šálke studenej vody. Potom sa studený výluh zohreje a precedí. Postupne počas celého dňa sa majú vypiť dve šálky čaju. Praktické je naliať dennú dávku do zohriatej termosky.

Ľubovník bodkovaný

Jedna kopcovitá čajová lyžička ľubovníka na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť a denne po dúškoch sa pijú dve až tri šálky.

Sedací kúpeľ z ľubovníka bodkovaného

Jedno vedro ľubovníka bodkovaného (listy, kvety a stonky) sa namáča 12 hodín v studenej vode. Potom sa studený výluh zohrieva až do bodu varu a prileje sa do kúpeľovej vody. Vody má byť len toľko, aby zakrývala obličky. Kúpeľ trvá 20 minút. Po kúpeli sa netreba usušiť, len zabaliť do kúpacieho plášťa a prikrytý ležať jednu hodinu. Odporúča sa 1 sedací kúpeľ za týždeň a v ostatné dni kúpeľ nôh tiež z ľubovníka bodkovaného.

Sedací kúpeľ z prasličky poľnej

100g sušenej prasličky poľnej (na vonkajšie použitie je najvhodnejšia vysoká praslička) sa namáča 12 hodín v studenej vode. Studený výluh sa potom zahrieva až do bodu varu a prileje sa do kúpeľovej vody. Vody vo vani má byť len toľko, aby zakrývala obličky. Po 20-minútovom kúpeli sa netreba utierať, len zabaliť do kúpacieho plášťa a ľahnúť si do postele na jednu hodinu.

Čajová zmes

Jedna kopcovitá čajová lyžička pŕhľavy malej, rebríčka obyčajného a prasličky roľnej zmiešaných v rovnakom pomere na šálku sa zaleje horúcou vodou, necá sa pol minúty stáť, precedí sa a pije po dúškoch jedna šálka ráno a večer.

Nervová slabosť

Dúška materina

Jedna kopcovitá čajová lyžička dúšky, spolu (počas celej choroby) len dva kúpele.

V 5-litrovom vedre so studenou vodou sa 12 hodín namáča 200g dúšky. Potom sa studený výluh zohreje, precedí sa a prileje do kúpeľa. Vo vani musí byť toľko vody, aby bolo srdce pacienta nad hladinou. Po 20-minútovom kúpeli sa netreba utierať, len sa zabaliť do kúpacieho plášťa a ľahnúť si na hodinu do postele.

Lipkavec syridlový

Jedna kopcovitá čajová lyžička lipkavca syridlového na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch pijú dve až tri šálky čaju.

Ľubovník bodkovaný

Jedna kopcovitá čajová lyžička ľubovníka na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a po dúškoch sa počas celého dňa pijú tri šálky čaju.

Sedací kúpeľ zo šalvie lekárskej

Sedací kúpeľ zo šalvie by sa mal pripraviť raz týždenne. V 5-litrovom vedre so studenou vodou sa 12 hodín namáča 100g šalvie. Studený výluh sa potom zohreje, precedí sa a prileje do kúpeľa. Vo vani musí byť toľko vody, aby zakrývala obličky pacienta. Po 20-minútovom kúpeli sa netreba utierať, len sa zabaliť do kúpacieho plášťa a ľahnúť si na hodinu do postele.

Veronika lekárska

Jedna kopcovitá čajová lyžička veroniky na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch pije jedna až dve šálky čaju. Denne sa vypije s týmto čajom štvrť šálky čerstvo vylisovanej šťavy zeleru.

Čajová zmes

Zmieša sa 5g koreňa valeriány lekárskej, 15g chmeľu obyčajného, 10g ľubovníka bodkovaného, 25g kvetov levandule úzkolistej a 50g prvosienky jarnej. Jedna kopcovitá čajová lyžička bylinkovej zmesi na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa. Čaj sa pije po dúškoch pred spaním taký horúci, aký sa len dá zniesť. Labužníci si ho môžu prisladiť medom.

Pridať komentár