Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Cukrovka

Publikované 2016-09-14 14835
Obľúbené2
Ako na cukrovku. Pri liečení cukrovky a ochorenia pankreasu je veľmi dôležité dodržiavať diétu predpísanú lekárom.

Baza čierna

Jedna kopcovitá čajová lyžička listov a mladých výhonkov bazy čiernej na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a počas celého dňa sa po dúškoch pijú dve šálky čaju.

Imelo biele

Jedna kopcovitá čajová lyžička imela na šálku sa namáča 12 hodín v studenej vode. Potom sa studený výluh zohreje, precedí sa a pije po dúškoch. Ako veľmi účinná sa ukázala nasledujúca imelová kúra: Štyri týždne sa pijú denne tri šálky, nasledujúce dva týždne denne dve šálky a posledný týždeň denne jedna šálka imelového čaju.

Listy brusnice čučoriedkovej (čučoriedka)

Štyri kopcovité polievkové lyžice listov čučoriedky nazbieraných pred zrením plodov sa namáčajú 12 hodín v 2 litroch studenej vody. Studený výluh sa potom odparí na polovicu. Počas celého dňa sa po dúškoch vypijú štyri šálky čaju takého horúceho, aký sa len dá zniesť.

Masť z nechtíka lekárskeho

Rozpáli sa 250g čistej bravčovej masti a do horúcej sa nasype jedna kopcovitá hrsť nechtíka (listy, kvety a stonky). Nechá sa to krátko vzkypieť, dobre sa premieša a odstaví. Prikrytý hrniec sa nechá cez noc vychladnúť. Na druhý deň sa masť zohreje, aby bola dosť tekutá, a prefiltruje sa cez čisté ľanové plátno. Listy, kvety a stonky sa silno vytlačia a masť sa naleje do uzavieracích pohárov.

Pŕhľava

Krvotvorná a krv prečisťujúca pŕhľava pôsobí liečivo aj na pankreas, ktorý je zodpovedný za hospodárenie s cukrom v krvi.

Jedna kopcovitá čajová lyžička pŕhľavy na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch pijú štyri šálky čaju.

Puškvorec obyčajný

Jedna zarovnaná čajová lyžička puškvorca sa namáča 12 hodín v šálke studenej vody. Studený výluh sa potom zohreje, precedí sa a pije sa jeden dúšok pred tromi dennými jedlami a po nich. Teda denne sa vypije len jedna šálka na šesť dúškov. Pred pitím sa musí vychladnútý čaj zohriať vo vodnom kúpeli.

Púpava lekárska

Na jar, keď sa začínajú lúky zelenať, natrhá sa púpava aj s koreňom a dobre umytá sa používa ako šalát. Keď púpava kvitne, odporúča sa táto štvortýždňová kúra: denne sa nazbiera 10 až 15 púpav, umyjú sa, odstránia kvety a surové stonky sa zjedia.

Tinktúra z cesnaku

Štyri veľké hlávky cesnaku sa rozlačia, naložia do litrovej fľaše a zalejú sa 38- až 40- percentnou ražnou pálenkou. Fľaša sa nechá aspoň dva týždne stáť na teplom mieste. Z takto získanej cesnakovej tinktúry sa užíva denne pred raňajkami jedna čajová lyžička.

Víno z cesnaku pórového (z póru)

Jedným litrom trpkého bieleho vína sa zaleje 500g nadrobno nakrájaného póru, zakryje sa a nechá 24 hodín stáť. Potom sa pórové víno precedí a naleje do fľaše, z ktorej sa vypije ráno a večer jeden dúšok. Precedené zvyšky póru sa môžu zjesť ako nátierka na chlebe.

Čajová zmes

Cukrovkári by mali vypiť denne 1.5 až 2 litre čaju z nasledujúcej zmesi bylín:

Tri diely nátržníka (presný názov autorka neuvádza, pozn. prekl.), dva diely sušených zelených fazuľových strukov, jeden diel listov černice, jeden diel listov čučoriedky (listy treba oberať pred zrením plodov).

Jedna kopcovitá čajová lyžička tejto zmesi na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a pije po dúškoch.

Obklad zo švédskych kvapiek

Raz za mesiac sa odporúča štvorhodinový obklad zo švédskych kvapiek na pankreas. Najprv sa pokožka potrie nechtíkovou masťou, aby alkohol švédskych kvapiek nevysušil pokožku.

Potom sa vhodne veľký chumáč vaty navlhčí švédskymi kvapkami a priloží na brucho. Ako tepelná ochrana poslúži ďalší suchý chumáč vaty, ktorý sa na ochranu odevu prikryje plastovou fóliou, a ovinie sa teplou šatkou.

Domáci prostriedok

Za starý domáci prostriedok na znižovanie hladiny cukru v krvi sa považuje šťava z kyslej kapusty, struky cesnaku a cibuľa ako obloha na chlieb, čerstvá mrkva, zeler, čierny koreň (pripravený ako špargľa), čerstvá uhorková šťava a surový zelený pór. Korene púpavy lekárskej, zbierané na jeseň, sú pre cukrovkárov pre vysoký obsah inzulínu veľmi vhodné.

2 Komentáre
 • Mi*****

  Mi***** 2020-01-16 Odpovedať

  Dobrý deň,
  mám mamu ťažkú cukrovkárku 76r., dozvedeli sme sa o účinkoch oleja z egyptskej čiernej rasce tak sme jej ho kúpili. Začala užívať 1PL ráno a 1PL večer a už po 2 mesiacoch sa jej cukor v krvi ako keby zázrakom po rokoch upravil. Ja to hovorim stále prírodné produkty sú tie najlepšie a ako vidím tie ceny v lekárňach aj finančne to je menej náročné.
 • ki**

  ki** 2017-04-30 Odpovedať

  odporucam radsej gurmar, znizuje a reguluje cukor v krvi, je to zaurceny produkt
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa