Vyhľadávanie na blogu

Črevné ťažkosti

Pulibkované: 12.09.2016 14:56:25
Kategórie: Babské rady a recepty , Hnačka, zápcha, črevné problémy

Črevné ťažkosti

Ako na plynatosť


Rebríček obyčajný

Jedna kopcovitá čajová lyžička rebríčka na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť a pije sa po dúškoch.

Rumanček pravý

Jedna kopcovitá čajová lyžička rumančeka na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť a pije sa po dúškoch.

Šalvia lekárska

Jedna kopcovitá čajová lyžička šalvie na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť a denne sa po dúškoch pijú dve šálky.

Ako na črevné ťažkosti


Nechtík lekársky

Jedna kopcovitá čajová lyžička nechtíka lekárskeho na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne po dúškoch sa pijú tri až štyri šálky čaju.

Puškvorec obyčajný

Jedna zarovnaná čajová lyžička koreňa puškvorca sa namáča 12 hodín v jednej šálke studenej vody. Potom sa studený výluh zohreje a precedí. Pred každým jedlom a po ňom sa vypije len jeden dúšok! Pred pitím sa čaj zohreje v horúcom vodnom kúpeli. Nezabudnite: denne sa pije len šesť dúškov!

Slez nebadaný

Jedna kopcovitá čajová lyžička slezu nebadaného sa namáča 12 hodín v jednej šálke studenej vody. Potom sa studený výluh zohreje a precedí. Pije sa po dúškoch, tri šálky denne. Praktické je dennú dávku naliať do termosky, ináč by sa vychladnutý čaj musel pred každým pitím zohrievať v horúcom vodnom kúpeli.

Šalvia lekárska

Jedna kopcovitá čajová lyžička šalvie lekárskej na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne sa po dúškoch vypijú dve šálky.


Veronika lekárska

Jedna kopcovitá čajová lyžička veroniky lekárskej na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a denne po dúškoch sa pije aspoň jedna šálka.

Švédske kvapky

S niektorým z uvedených čajov sa užívajú denne tri čajové lyžičky švédskych kvapiek. Jedna čajová lyžička sa pritom zriedi polovicou šálky čaju, polovica tohto množstva sa vypije pred každým z troch hlavných denných jedál a polovica po nich.

 

Pridať komentár