Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Coriolus liečivá huba extrakt (outkovka pestrá)

Publikované 2022-03-11 Napísal 129
Obľúbené1

Posilnenie obranného systému proti vírusom a baktériám, Pri napadnutí parazitmi a patogénmi akéhokoľvek druhu - baktérie, chlamýdie, vírusy (napr. mononukleóza - eb viróza), kvasinky, borélia, koky, Podpora liečby pri rakovine a prevencia, Zlepšenie znášanlivosti chemoterapie a rádioterapie – posilnenie imunitného systému, Podpora pri poruchách funkcie pečene

Coriolus liečivá huba

Použitie Coriolus v praxi

Posilnenie telesného obranného systému, predovšetkým proti vírusovým a bakteriálnym chorobám + AGARICUS, CORDYCEPS, REISHI, SHIITAKE
Pri napadnutí parazitmi a patogénmi akéhokoľvek druhu - baktérie, chlamýdie, vírusy (napr. mononukleóza - eb viróza), kvasinky, borélia, koky
Doplnková terapia (podpora liečby) pri rakovine a prevencia rakoviny + ktorejkoľvek huby, podľa typu nádoru
Zlepšenie znášanlivosti chemoterapie a rádioterapie – posilnenie imunitného systému + REISHI, AGARICUS, SHIITAKE, MAITAKE
Podpora pri poruchách funkcie pečene + MAITAKE, REISHI, AGARICUS, SHIITAKE
Protiplesňový účinok + SHIITAKE
Pri únavových stavoch + REISHI, CORDYCEPS
Na podporu regenerácie slizníc (sinusitídy, chronické urologické zápaly) + CORDYCEPS
Na zníženie nežiaducich účinkov očkovania
Pred operáciami alebo po nich
Gynekologické výtoky
Zvýšenie funkcie štítnej žľazy
Erózia krčka maternice
Uzlíky na štítnej žľaze
Čapy na mandliach
Chronická nádcha
Dnavá artritída - dna
Vredy predkolenia

.

.

Huba Coriolus očami odborníka na liečivé huby

Coriolus (Outkovka pestrá, Yun Zhi, Coriolus versicolor, Kawaratake) v preklade z angličtiny (turkey tail) znamená morčací chvost, a to pre svoj vzhľad. Bol tiež nazývaný trávou ríše nebies.

Coriolus rastie na práchnivejúcich kmeňoch v miernom podnebnom pásme v Európe, Ázii a Severnej Amerike. V Číne bol Coriolus vysoko ceneným liečivom na čínskom dvore a to hlavne pre jeho vitalizujúci účinok, pretože pôsobí pozitívne ako na telo, tak na myseľ.

V terapeutickej praxi je Coriolus najsilnejším bojovníkom s rôznymi druhmi patogénov. Je mu jedno, či to sú baktérie (napr. zlatý stafylokok), chlamýdie, vírusy, kvasinky, borélia, koky alebo rakovinové bunky.

Skenuje náš organizmus a vyhľadáva týchto škodcov a následne ich likviduje. Aby sme boli teda presní, nerobí to priamo, ale pomocou jednotlivých buniek nášho imunitného systému. Z húb je v tomto najlepší.

Trochu sa mu približuje Reishi, ale tá je viac vyživujúca, lepšie podporuje vitalitu. Trochu je tiež podobná aj Čaga, ale tá je zas viac zameraná na tráviaci systém. Coriolus má oveľa širšie zameranie.

.

Coriolus je najčastejšie používaná huba pri rôznych onkologických problémoch. Používa sa pri rakovine pľúc, pažeráka, rakovina pankreasu, rakovina prsníka, rakovina vaječníkov, krčka maternice, rakovina maternice, rakovina močového mechúra, rakovina prostaty, rakovina semenníkov, krvi (leukémia), pri lymfóme (rakovina lymfatických tkanív), prejav , rakovina žalúdka, čriev (s Agaricusom, po mesiaci Agaricus vysadiť a dať hubu podľa akt. stavu), rakovina hrubého čreva, rakovina pečene, u melanómu (rakovina kože), mozgu, osteosarkóm, všeobecne u rakoviny pod pupkom. Vždy ak sú metastázy.

.

Môže sa podávať a je dobré ho podávať aj počas konvenčnej liečby, ktorou býva chemo či rádioterpaia. Nielen že pomáha likvidovať rakovinové bunky, ale pomáha organizmu zvládnuť náročnú konvenčnú liečbu, ktorú obvykle sprevádza mnoho nepríjemných vedľajších príznakov.

Má výrazné pôsobenie na vírusy. Existujú štúdie a prax ich potvrdzuje, že je výborný u ľudského papylovírusu - HPV, ktorý môže spôsobiť genitálne bradavice alebo aj rakovinu krčka maternice. Je výborný aj pri ďalších typoch bradavíc či oparov (herpes).

Veľkou oblasťou jeho pôsobenia, ktorá súvisí s vyššie uvedeným, je tzv. „skrytý patogén“. S týmto problémom prichádza čoraz viac ľudí.

.

Najskôr si objasníme, ako je to s patogénmi a parazitmi

Každý človek má v sebe milióny rôznych patogénov. Niektoré škodia viac, iné menej. Niektoré sú pre človeka dôležité. Neustále je tiež obklopený rôznymi a často agresívnymi typmi patogénov, ktorí sa snažia dostať sa do organizmu a ukradnúť si trochu energie pre seba. S tým sa musíme zmieriť. Nie je možné vybiť všetky patogény okolo nás a ani v nás.

Oveľa dôležitejšie je budovať si silný imunitný systém (Číňania hovoria posilňovať našu Zheng Qi, čo je širší pojem ako imunita). Aby naša imunita dokázala udržať všetky tie patogény pod kontrolou.

Často to je otázkou životného štýlu. Keďže ale väčšinou nežijeme v ideálnom prostredí, stravujeme sa, ako sa stravujeme, pracujeme viac, než by sme mali, tak si našu imunitu oslabujeme. A potom začnú patogény víťaziť.

V tom je kúzlo medicinálnych húb. Dokážu patogény nielen likvidovať, ale aj posilňovať náš organizmus, aby si ich "udržal na uzde". Je to vďaka úplne výnimočným schopnostiam medicinálnych húb. To žiadna bylina tak dobre nevie.

.

Ale vráťme sa k "skrytým patogénom". Predstavte si, že ste ochoreli na chrípku. Trochu sa liečite, trochu chodíte do práce. Príznaky časom vymiznú, imunita zvíťazila. Ale časť patogénu sa uloží do hlbších vrstiev nášho organizmu.

Stačí potom nejaké oslabenie či stresová situácia a patogén sa začne prejavovať. Väčšinou to nie sú silné príznaky, ale veľmi obťažujúce. A veľmi rôznorodé. Bolesti hlavy, bolesti po tele, bolesti v krku, opuchnuté uzliny, malátnosť, ako by to nebolo vaše telo, pocit zvýšenej teploty, neobvyklé potenie atď. Pacienti to často opisujú "ako by na mňa niečo liezlo".
Skrytým patogénom môže byť čokoľvek, chrípkové vírusy, chlamýdie, EB vírusy, borélia, kvasinky.

Na všetko je výborný Coriolus. Napríklad u kvasiniek je dobré ho kombinovať s hubou Polyporus. Coriolus kvasinky vybije, Polyporus im zoberie potravu (odvádza z organizmu vlhkosť). Toto je čínsky postup detoxikácie, takže by sme mohli povedať, že Coriolus je výborný na detoxikáciu organizmu. Ale ako sme si popísali vyššie, nejde len o odstránenie patogénov...

.

Coriolus je možné použiť aj pri akútnych infekciách respiračného systému. Dávajú sa na niekoľko dní vyššie dávky. Obvykle s betaglukánom. Dobre pomáha aj pri začiatku prechladnutia, chrípky, virózy.

Dobre funguje napríklad pri angíne - zápal krčných mandlí, akútneho zápalu hrtana - akútnej laryngitídy, zápalu nosohltana akútneho i chronického, zápalu stredného ucha akútneho i chronického.

Imunitu dokáže nielen stimulovať, ale podobne ako väčšina húb aj tlmiť, pokiaľ je jej odpoveď neprimeraná. To sa využíva pri autoimunitných ochoreniach: štítnej žľaze, reumatoidnej artritíde, bronchiálnej astme a pod.

Často sa Coriolus užíva spoločne s REISHI u atopických ekzémov a ďalších kožných ochorení (napr. akné, lupienka - psoriáza, seboroické dermatitídy, kožných zápalových ochorení - dermatitídy, ružu - erysipelu, rosacea - akne rosacea).

.

Ďalšou skvelou vlastnosťou Coriolusu je, že dokáže regenerovať sliznice. To sa využíva po rádioterapiách, ale napríklad aj pri astme, sinusitídach. Pomáha aj sliznici maternice, preto sa dáva ako príprava na tehotenstvo spolu s Cordycpesom.

Coriolus sa tiež s výhodou používa u nosných polypov, najčastejšie s Curcuminom a tinktúrou Nosný vánok. Coriolus je chladnejšej povahy a odstraňuje z tela horkosť, čo sa využíva pri hyperfunkcii štítnej žľazy (väčšinou s Reishi)

Coriolus má tiež výrazné protizápalové účinky a to ako pri akútnych, tak aj pri chronických zápaloch. Preto sa používa spolu s Reishi a Auriculáriou pri zápalových ochoreniach pohybového aparátu.
Alebo s Chagou či Hericom pri zápaloch tráviaceho traktu - Crohn či ulcerózna kolitída. Alebo spolu s Cordycpesom pri zápale močového mechúra. Ale len v medziobdobí, keď stav nie je akútny.
Pokiaľ je stav akútny, tak sa Cordycpes vysadí a zvýšia sa dávky Coriolu. Ďalej sa používa na zápal prostaty či zápal obličiek (nefritídu).

Rovnako ako väčšina medicinálnych húb má hepatoprotektívne účinky, ochraňuje a regeneruje pečeňové bunky.

Odborné články o liečivej hube Coriolus

.

Coriolus liečivá huba extrakt outkovka pestrá Objednať

.

Dávkovanie liečivej huby Coriolus pre ľudí

Konkrétne dávkovanie nájdete pri jednotlivých problémoch - vyhľadávanie podľa problémov
Pri zdravotných problémoch: 4-6 kapsúl denne do zmiernenia problémov - najčastejšie 2-2-2 kapsule (eventuálne 1-2-1 pri nádorových ochoreniach v kombinácii s ďalšími liečivými hubami), alebo napríklad pri začiatku chrípky alebo prechladnutí 4x denne 2-4 kapsule
Pri preventívnom užívaní: 1-3 kapsule denne (2-3 mesiace v roku) najčastejšie 1-0-1
Odporúča sa užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať (aby nedošlo k únave imunitného systému)
Vrecku užívať na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjať vodou alebo slabým čajom
Presná dávka závisí nielen od telesnej hmotnosti a veku, ale aj od typu a vážnosti choroby. Dávka by mala byť sledovaná počas postupu liečby a môže byť postupne zvyšovaná, ak je to potrebné.
Pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C. Zvýši sa vstrebateľnosť účinných látok medicinálnych húb. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

.

Pôsobenie huby Coriolus podľa tradičnej čínskej medicíny

Dopĺňa slezinu
Odvádza vlhkosť a transformuje hlien, odvádza patogény/toxíny
Vyživuje srdce a ducha SHEN
Dopĺňa YIN pečene a obličiek
Ochladzuje horúčosť

.

Coriolus liečivá huba a jej využitie pri diagnózach

Akné
Angína - zápal krčných mandlí
Autoimunitné problémy všeobecne
Vred predkolenia
Borelióza
Erózia krčka maternice
Dna
Ekzém - atopický ekzém
Výtoky gynekologické
Podpora pri chemoterapii
Chlamýdie
Chrípka
Imunita oslabená, posilnenie imunity
Rakovina - karcinóm - prostaty
Rakovina - karcinóm - maternice - endometria
Rakovina - karcinóm - pečene
Rakovina - karcinóm - močového mechúra
Rakovina - karcinóm - pľúc
Rakovina - karcinóm - prsníka
Rakovina - karcinóm - hrubého čreva ( kolorektálny karcinóm)
Rakovina - karcinóm - žalúdka
Lupienka - Psoriáza
Prechladnutie
Opary - herpes
Nosné polypy
Reumatoidná artritída ( Reuma )
Ruža - erysipel
Ružovka - Akne rosacea
Nádcha chronická
Seboroická dermatitída - seborea
Štítna žľaza - uzlíky - cysty alebo nezhubné nádory
Štítna žľaza - znížená funkcia ( hypofunkcia ) - hypothyreoza, autoimunitný zápal
Štítna žľaza - zvýšená funkcia - hyperthyreoza
Viróza
Bakteriálny zápal - infekcia
Zápal hrtana akútna - laryngitída
Zápal hrtana či priedušnice chronický, chronická laryngitída
Dermatitída - zápal kože
Zápal obličiek - nefritída
Zápal močového mechúra ( cystitída - cystitída ) a močových ciest ( uretritída )
Sinusitída - zápal nosových dutín
Zápal nosohltana ( Nasopharyngitis )
Zápal opakujúci sa a vracajúci sa "Stále sa vo mne niečo bije "
Prostata - zápal - prostatitída
Zápal stredného ucha
CORIOLUS VERSICOLOR - OUTKOVKA PESTRÁ
Kvasinková infekcia, kvasinky, vaginálna mykóza, kandidóza
Čapy na mandliach
Bradavice
Rakovina - karcinóm - krčka maternice, hrdla
Mononukleoza - EB viróza
HPV - ľudský papilomavírus
Infekcia respiračného traktu
Nádor na mozgu
Leukémia
Lymfóm
Melanóm
Metastázy všeobecne
Rakovina - karcinóm - duodena
Rakovina - karcinóm - pažeráka
Rakovina - karcinóm - pankreas
Rakovina vaječníkov - ovariálny karcinóm
Rakovina - karcinóm - semenníkov
Osteosarkóm
Zlatý stafylokok ( MRSA )
Skrytý patogén
Zápal chronický

Niečo pre vás
Odporúčané články

Reishi liečivá huba extrakt (Lesklokôrka leská)

NapísalMichal 195 2022-04-08
Obľúbené
Všeobecné posilnenie imunitného systému, Terapia alergií, Podpora fyzického a mentálneho zdravotného stavu, Podpora...
Čítať ďalej

Ohňovec liečivá huba extrakt (brázditý)

NapísalMichal 82 2022-03-22
Obľúbené
Prečisťuje vlhkú horúčosť, Protinádorové účinky, regulácia imunity, alergia, stma, kožné problémy, trávenie, hnačky,...
Čítať ďalej

Polyporus liečivá huba extrakt (choroš orieš)

NapísalMichal 245 2022-03-22
Obľúbené
Podpora odvodňovania a prietoku lymfy, Opuchy, Regulácia krvného tlaku (regulácia diastolickej hodnoty), Zlepšenie...
Čítať ďalej

Pórnatka liečivá huba extrakt (pórnatka kokosová)

NapísalMichal 104 2022-03-22
Obľúbené
Spevňuje slezinu, odstraňuje opuchy, utišuje ducha
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa