Vyhľadávanie na blogu

Bolesti hrdla

Pulibkované: 12.09.2016 14:44:30
Kategórie: Babské rady a recepty , Kašeľ, nádcha, chrípka, horúčka , Proti bolesti , Zápal pľúc, angína, astma, zahlienenie

Bolesti hrdla

Zapálené mandle

Praslička roľná

Jedna kopcovitá čajová lyžička prasličky na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a teplým prasličkovým odvarom sa viackrát denne kloktá.

Slez nebadaný

Jedna kopcovitá čajová lyžička slezu na šálku sa namáča 12 hodín v studenej vode. Studený výluh sa potom zohreje a precedí. Denne sa vypijú po dúškoch dve až tri šálky čaju. Denná dávka sa naleje do zohriatej termosky.

Šalvia lekárska

Jedna kopcovitá čajová lyžička šalvie na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a čajom sa viackrát denne kloktá. Občas možno jeden dúšok šalviového čaju aj vypiť.

Ako na bolesti hrdla

Orech vlašský

Jedna kopcovitá čajová lyžička nadrobno nakrájaných listov orecha vlašského na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť a precedí sa. Týmto čajom sa kloktá ráno a večer.

Repík lekársky

Jedna kopcovitá čajová lyžička repíka na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a dvakrát denne sa čajom kloktá.

Šalvia lekárska

Jedna kopcovitá čajová lyžička šalvie na šálku sa zaleje horúcou vodou, nechá sa pol minúty stáť, precedí sa a ráno a večer sa čajom kloktá. Popri kloktaní možno namočiť do čaju primerane veľký chumáč vaty, vyžmýkať ho a priložiť na bolestivé miesto na krku.

Pridať komentár