Vyhľadávanie na blogu

Bezpečné a prírodné opaľovanie s Weledou (recenzia)

Pulibkované: 24.06.2019 15:46:03
Kategórie: Recenzie - telová kozmetika

Bezpečné a prírodné opaľovanie s Weledou (recenzia)

Ahojte nadšenci prírodnej kozmetiky!

Vďaka eshopu Babičkina záhrada sa mi naskytla možnosť otestovať opaľovacie prípravky od jednej z mojich najobľúbenejších značiek prírodnej kozmetiky – od Weledy. Musím povedať, že som na slnečnú ochranu pedant, a to nielen u syna, ale i u seba, takže som sa do testovania vrhla s obrovským entuziazmom. :) Welede patrí u nás čestné miesto či už v starostlivosti o našu pleť, telo alebo pokožku syna. Vyskúšala som konkrétne Mlieko na opaľovanie SPF 30 a tiež Detský krém na opaľovanie SPF 50 sensitive. Prajem príjemné čítanie!

Opaľovacie prípravky fungujú vo všeobecnosti na princípe buď chemického alebo minerálneho filtra. Určite všetci tušíte, že v prípade prírodných produktov pôjde o minerálne filtre. Aj tu si však treba vyberať také produkty, ktoré obsahujú minerálne filtre bez nanočastíc. Weleda spĺňa toto kritérium – bod pre ňu! :) Na rozdiel od chemických filtrov, ktoré sa absorbujú do pokožky a na ich ochranný účinok je nutné počkať približne 15-20 minút, zostávajú minerálne filtre na pokožke a ponúkajú okamžitú ochranu pred slnečným žiarením.

Ak máte citlivú pokožku, pokojne siahnite po oboch spomenutých produktoch, neobsahujú totiž žiadne syntetické konzervačné látky, farbivá, parfumy a ani látky na báze minerálnych olejov vyrábaných z ropy. To sa však dalo čakať, keďže všetky prípravky od Weledy sú vyrábané z čisto prírodných surovín v BIO kvalite. A teraz, dámy, pozor – Mlieko na opaľovanie SPF 30, i mnohé ďalšie produkty slnečnej starostlivosti od Weledy, obsahuje výťažok z plesnivca alpského, ktorý pôsobí ako antioxidant a zmierňuje starnutie pokožky. Tlieskam!

Ak ste už nejaký ten prípravok na báze minerálnych filtrov vyskúšali, určite ste sa pri jeho nanášaní stretli s bielym filmom na pokožke. Čo si budeme klamať... Ide o prirodzenú vlastnosť týchto filtrov, pretože sú založené práve na princípe odrážania svetla. Osobne som už vyskúšala aj iný opaľovací prostriedok na báze minerálneho filtra, takže biely efekt na pokožke pre mňa nebol žiadnou novinkou. Bola som s tým takpovediac zmierená. Weleda ma však veľmi milo prekvapila, pretože sa nekonala žiadna extrémne viditeľná bieloba, iba úplne minimálna a určite prijateľná. Z môjho pohľadu je to určitý kompromis, ktorý vždy rada podstúpim, aby som sa pred UV žiarením nie iba chránila, ale ZDRAVO chránila.

Mlieko na opaľovanie SPF 30 dostanete vo veľkom 150ml balení a názov mlieko nedostalo iba tak náhodou – obsahuje totiž samé dobroty pre Vašu pokožku, a to spomínaný výťažok z plesnivca alpského, slnečnicový, olivový a kokosový olej. Letnú idylku pri mori mi pripomenuli citrusové tóny vavrínu, levanduľových kvetov a harmančeka. Na parfumové opojenie však čakáte zbytočne (našťastie). Mlieko sa rozotiera naozaj ľahko, nie je vôbec hutné. Odporúčam všetkými desiatimi!

Detský krém na opaľovanie SPF 50 sensitive dostanete v praktickom 50ml balení a je možné ho používať už od prvého dňa narodenia. Treba však dodať, že bábätká by sa priamemu slnečnému žiareniu nemali vystavovať vôbec, chráňte ich preto vhodným oblečením a týmto detským krémikom s vysokým SPF. Oproti mlieku na opaľovanie je o niečo hutnejší a na pokožke vytvára belší efekt, keďže má vyššiu koncentráciu minerálnych filtrov. To však nie je vôbec na škodu, ba naopak – utvrdzuje ma v tom, že pokožka toho najcennejšieho čo doma mám, je dostatočne chránená pred slniečkom. Stačí ho naozaj máličko, takže pomer cena/kvalita je adekvátny. Toto balenie vydrží celé leto i skorú jeseň. Za mňa určite odporúčam vyskúšať!

Napriek tomu, že som fanúšik Weledy, snažila som sa priniesť vám recenziu s veľkou dávkou nadhľadu a objektívnosti. Táto značka ma ani teraz nesklamala a presvedčila o tom, že vie, čo robí. Ak sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek iný opaľovací prípravok, prajem vám krásne slnečné leto plné zdravého a bezpečného opaľovania! :)

Sandra a malý tester Adam

A NEZABUDNITE: Počas júna a júla 2019 platí výnimočná letná akcia. Pri kúpe ľubovoľného opaľovacie krému značky Weleda vám zadarmo pribalíme rakytníkový krém na ruky a pre deťúrence nafukovaciu plážovú loptu. 

Pridať komentár