Vyhľadávanie na blogu

Avokádová praženica

Pulibkované: 28.07.2017 10:33:49
Kategórie: Raňajky

Avokádová praženica

Pred aktívnym dňom v práci, či pred činorodým víkendom sa nám žiada na raňajky čosi sladké, no zároveň výživné. Avokádová praženica je skvelým začiatkom dňa pre obľúbencov zdravého životného štýlu, ale aj pre „sladko-milovné“ typy (ako som aj ja) :)

Na cca 2 porcie potrebujeme:

-       1 väčšie zrelé Avokádo

-       2 stredne veľké Banány (Nie prezreté. Najlepšie sú také tvrdšie. Stredne zrelé.)

-       3 – 4 vajíčka z domáceho chovu

-       1 PL Kokosového oleja na varenie (bez vône)

-       2 – 4 čl Chia semienka (pokojne pridajte aj iné semienka: Výborné sú Sezamové, Ľanové, ale naj. Konopné v bio kvalite)

-       Štipku Himalájskej ružovej soli

-       Vlašské orechy za dve hrste, prípadne Kešu oriešky v bio kvalite

-       Sezónne, alebo sušené ovocie (S jahodami je to najlepšia kombinácia, ale bobuľové ovocie tiež skvele doladí chuť. Jemne utlmí sladkú a vyzdvihne kyslú.)

Postup:

Do väčšej misky vložíme ošúpané Avokádo, Banány a Vajíčka. Zmixujeme ponorným mixérom na jemnú kašu.  Ak nemáme mixér, stačí aj popučiť vidličkou. Trošku posolíme a dosypeme Chia semienka. Dôkladne zmiešame.

Na panvici si zohrejeme asi 1 PL Kokosového oleja na varenie a hodíme na ňu oriešky. Jemne popražíme a dolejeme avokádovú zmes. Priebežne miešame a čakáme kým to má konzistenciu praženice. Stačí skutočne minútka, len miešajte.

Nakoniec rozdelíme na taniere a dochutíme sezónnym ovocím, podľa vášho výberu.

Recept je skutočne chutný a zasýti na celé dopoludnie. Pre väčších jedákov ešte tip: Avokádovú praženicu premiešajte s napučanými Ovsenými, alebo inými vločkami. Až potom dolaďte ovocím.

 

DOBRÚ CHUŤ

Pridať komentár