Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Ako detoxikovať pečeň a žlčník, jarná očista časť III.

Publikované 2021-03-05 Napísal 614
Obľúbené1

Na jar je veľmi vhodné podporiť generálnu očistu organizmu pomocou správne nastavenej očistnej kúry. Toxíny nahromadené v organizme sú pôvodcom mnohých ochorení. Na jar je telo na očistu najlepšie nastavené, energia prúdi smerom hore a von a keď dáme telu správny impulz, dokáže vyniesť toxíny aj z hlbších vrstiev a vylúčiť ich z tela von.

Toto je tretia časť z troch (3 z 3)
Prvú časť si môžete prečítať tu: www.babickinazahrada.sk/blog/ako-detoxikovat-pecen-a-zlcnik-jarna-ocista-cast-I
Druhú časť si môžete prečítať tu: www.babickinazahrada.sk/blog/ako-detoxikovat-pecen-a-zlcnik-jarna-ocista-cast-II

*

Očistné kúry

Toto je náročná téma. Dnes je mnoho kontroverzných smerov a mnoho praktík, ktoré môžu mať na prvý pohľad a skúsenosť úžasne pozitívne výsledky. Človek rýchlo chudne, začne sa lepšie cítiť, je radostný. Len u mnohých z nich sa po niekoľkých rokoch začnú prejavovať dôsledky oslabení vzniknuté napr. prílišným príjmom čerstvej ochladzujúcej stravy, vynechaním obilnín, pôstami a hladovkami. Nebudem nikoho presviedčať, čo je správne, ale odporúčam riadiť sa celostnými princípmi overenými tisícročiami. Jeden z najlepších je čínska medicína, z ktorej vychádzam aj ja pri liečebnej dietetike. Tá vychádza zo znalostí celého systému na všetkých úrovniach a pozerá sa na zdravie z perspektívy celého života, nie len niekoľkých rokov. Vždy sa zameriava na prácu s čchi, jej kvalitu a voľné prúdenie v tele. To je základ zdravia.

*

Základom očistnej kúry by mala byť vhodne nastavená strava, ktorá povedie k dôkladnej detoxikácii a zároveň nijak neoslabí systém. Jej súčasťou je pravidelná teplá strava 3x za deň so základom v celozrnnej obilovine. Nutné je dostatočne piť, viacej ako zvyčajne, najlepšie teplú vodu, prípadne bylinkové čaje podporujúce očistu. Ďalšou nutnosťou je dostatok spánku a pohybu.

Veľmi účinné je, ak sa doplní o bylinkovú kúru, očistné kúpele a techniky ako je napr. výplach nosa alebo oil pulling. Nakoľko sú pre detox dôležité aj pľúca a hrubé črevo, účinnými doplnkovými technikami sú aj dychové cvičenia. A snáď najdôležitejší je mentálny zámer, práca s pozornosťou, vedomý proces očisty. K tomu pomáhajú rituály a meditácie.

Ak vás to oslovuje alebo by ste sa chceli dozvedieť viac a vyskúšať si to všetko pod mojím vedením v praxi, pozývam Vás do 9-dňového detox programu, ktorý začne 5.3. Viacej o tom napíšem na konci.

Očistné kúry je vhodné časovať do obdobia od splnu (úplňku) po nov. Keď mesiac ubúda, je v našom organizme podporené vylučovanie. Ideálne je, keď vrcholí na nov.

A ešte dôležitá vec, detoxikácia nie je vhodná pre obdobie tehotenstva a dojčenia. V takom prípade je najlepšie poradiť sa s terapeutom a nastaviť si režim pre maximálnu podporu mamičky a vývoja dieťatka. Ovšem, ak sa na tehotenstvo chystáte, odporúčam obi dvoma partnerom, aby pred tým urobili riadnu očistu. Dieťatku na napokon veľmi prospeje. Ale o tom budem písať zasa inokedy 

*

Bylinkové kúry

Príroda nás obdarovala obrovským množstvom bylín a rastlín na podporu regenerácie a detoxu pečene a žlčníka a je veľmi nápomocné, ak ich silu a schopnosti využijeme. Pri bylinkových kúrach je nutné dobre si naštudovať, ako dlho v kuse sa môžu užívať. Ak užívate lieky alebo iné preparáty, overte si, či sú s vašou bylinkou v súlade alebo kontraindikácii. Porovnajte svoj zdravotný stav s možnými kontraindikáciami s bylinou. Než začnete kúru, vyskúšajte si bylinkový preparát (čaj, tinktúru, elixír, odvar, hydrolát) najprv v menšom množstve, aby ste zistili, ako bude váš organizmus reagovať.

Aby bola bylinková kúra účinná, je potrebné užívať preparát/čaj 3x denne (ak nie je stanovené inak) každý deň za sebou. Dĺžka kúry závisí od druhu bylinky a nerovnováhy v organizme. Zvyčajne trvá 3 – 6 týždňov. Pre liečebné účely sa potom na 1-3 týždne vynechá a ešte raz sa zopakuje. Napr. u žihľavy (kopřivy) sa neodporúča prekročiť 3 týždňovú kúru. Naopak napr. pri reishi sa odporúča min. 3 mesiace. Preto vždy študujte alebo sa poraďte so svojím terapeutom.

Tak ako pri všetkom, najlepšie je s bylinkou pracovať vedome. Pred každým užitím sa na ňu napojiť, poďakovať za jej dary a konkretizovať zámer, čo od nej požadujete za pomoc. Najlepšie urobiť to ako rituál. Ak neviete ako nato, pridajte sa do marcovej (březnovej) detox výzvy, tam sa to naučíme spoločne.

*

Tu je príklad niekoľkých úžasných bylinkových pomocníkov pre podporu, regeneráciu a detoxikáciu pečene a žlčníka

Ostropestrec mariánsky extrakt (najúčinnejší) – alebo celý - semiačka namlieť napr. na kafemlynku a užívať 2x denne 1 ČL – regeneruje pečeň a podporuje jej funkcie

Včelí peľ – úžasný harmonizátor pečene – treba si vyskúšať, či nie ste alergickí – 1 ČL dať do úst a pomaly nechať rozpúšťať

Koreň púpavy – silný detoxikátor pečene – variť si 20 min. odvar alebo tinktúru (mám v ponuke)

Reishi – huba – silný detoxikátor pečene, vyživuje QI aj krv pečene, aktivuje funkcie všetkých 5 jinových orgánov, mocne podporuje imunitu – užívať buď sušenú namletú na prášok 1 ČL do trošky teplej vody alebo formou tinktúry (mám v ponuke)

Slamiha piesočná – pečeňová superbylina – podporuje všetky funkcie pečene a žlčníka, detoxikuje – formou čaju alebo lepšie tinktúry (mám v ponuke)

Žihľava list – silne detoxikuje a podporuje funkcie pečene a tvorbu krvi – čaj alebo lepšie tinktúru (mám v ponuke)

Repík lekársky – podporuje činnosť pečene a žlčníka a lieči zápaly (horúčosť) - čaj alebo lepšie tinktúru (mám v ponuke)

Propolisová tinktúra – podporuje detoxikáciu a regeneráciu pečene, posilňuje imunitu (mám v ponuke)

Cesnak – ideálne vo forme tinktúry – návod na pečeňovú cesnakovú kúru: pripravíme si tinktúru – 1 hmotnostný diel cesnaku nastrúhame či utrieme, vložíme do zatváracieho pohára a zalejeme kvalitným alkoholom min. 40%. Necháme na tmavom mieste 9 dní macerovať, každý deň 21x pretrepeme so zámerom, aby liečil našu pečeň. Potom precedíme, ideálne cez kávový filter a užívame nasledovne. Prvý deň si dáme 1 kvapku ráno, druhý deň 2 kvapky, tretí deň 3 kvapky a pokračujeme až do 30. dňa 30 kvapiek a potom postupujeme opačne, čiže 31. deň 30 kvapiek, nasledujúci deň 29 kvapiek a postupne až 60. deň 1 kvapku.

*

Na záver detoxikácie pečene

Príroda nám dáva veľa možností, aby sme plynuli v súlade s jej cyklami. Učí nás, ako udržiavať dynamickú rovnováhu a žiť v harmónii. Stačí sa s ňou spájať a načúvať, sledovať a rešpektovať ju. Ako prírodní tvorovia máme v sebe zakódované samoozdravné mechanizmy. Stačí im porozumieť a podporiť ich. Nikto iný nám nemôže zabezpečiť zdravie, než my sami.

Pracujme so svojou pozornosťou. Čomu venujeme pozornosť, to rastie. Tam dávame energiu. Ak chceme byť zdraví a vitálni, zamerajme pozornosť a vedomú prácu na harmonizáciu energie v našom organizme. Učme sa neplýtvať energiou a časom na nič, čo nie je dôležité. Venujme čas tvoreniu a vlastnému rozvoji, svojim blízkym a pestovaniu lásky. Ak sa vám to podarí, budete prekvapení, ako rýchlo to prinesie plody a budete sa cítiť šťastnejšie.

Vyššie sme si priblížili, čo sa deje s energiou na jar a čo môžeme robiť, aby sme žili v harmónii, uchovali si rovnováhu. Ak to správne využijeme, podporíme v sebe tiež schopnosť stanoviť si ciele či plány pre nadchádzajúci rok a naberieme dostatok akcieschopnosti, chuti a rozhodnosti, aby sme ich postupne priviedli k realizácii, teda realizovali samých seba 

*

DÔLEŽITÉ JE ROZUMIEŤ JEDNOTLIVÝM PROCESOM A ENERGIÁM

Ak si nie ste istí, ako si stravu a režim správne nastaviť a máte záujem pre seba urobiť to najlepšie, prijmite pozvanie do 9-dňového DETOX programu

Ak vám vyhovuje, že vás k tomu niekto navedie a preberie na seba plánovanie, zostavenie jedálnička, inšpiráciu na cvičenie, rituály, podporné očistné techniky apod, prijmite pozvanie do 9-dňového DETOX programu

Ak potrebujete motiváciu, nakopnutie každý deň, podporu, keď prídu chvíle slabosti, prijmite pozvanie do 9-dňového DETOX programu

Ak chcete hlbšie porozumieť, ako stravou podporiť svoje zdravie, vitalitu, imunitu a duševnú a emocionálnu pohodu, prijmite pozvanie do 9-dňového DETOX programu Kto ste zvedaví, čítajte nižšie 

Prajem nám všetkým, aby sme do jarného obdobia vykročili zdraví, so silnou imunitou, plní energie a chuti pustiť sa do splnenia svojich plánov, projektov, a tiež s optimizmom.

Pre mnohých je súčasné dianie (poznámka, marec 2020 - momentálne február 2021 = covid pandémia opatrenia) veľmi náročné na emócie, stres, obavy, schopnosť prijať nové situácie a významné zmeny v živote. Taký dobrý detox nám vie úžasne pomôcť zvládnuť všetky tieto nástrahy a nabrať odvahu žiť svoj život podľa svojho vnímania ako aktívny tvorca.

S prianím, nech vám tento stručný návod pomôže a s láskou AlchyMilka

*

Úvodnú časť I. nájdete tu www.babickinazahrada.sk/blog/ako-detoxikovat-pecen-a-zlcnik-jarna-ocista-cast-i
Pokračovanie, časť II. nájdete tu www.babickinazahrada.sk/blog/ako-detoxikovat-pecen-a-zlcnik-jarna-ocista-cast-ii

Štítok: detox, pečeň
Niečo pre vás
Odporúčané články

Svieži vánok tinktúra 077 (ZHI BAI DI HUANG WAN)

NapísalMichal 7 2022-05-27
Obľúbené
Zmes dopĺňa yin obličiek a chladí prázdnu horúčosť
Čítať ďalej

Jarný vedomý detox - online program

NapísalMilka 193 2022-01-20
Obľúbené
Aby sme svoju nádobu mohli naplniť svetlom, Potrebujeme ju najskôr vyprázdniť. Aby sme mohli vstúpiť do svojej sily,...
Čítať ďalej

Liečba na ochorenie žlčníka a pečene

NapísalBabičkina záhrada 11345 2021-07-08
Obľúbené
Alternatívna liečba ochorenia pečene a bolesti žlčníka pomocou byliniek a prírodných liečiv u vás doma.
Čítať ďalej

Jar – začína očista tela. Ach, tá pečeň!

NapísalMiška 1389 2021-07-04
Obľúbené
Prečo na jar viac pobolieva pečeň a žlčník? Tieto rady vám pomôžu k ceste za zdravšími orgánmi.
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa