Kliknite pre viac produktov
Neboli nájdené žiadne produkty.
Vyhľadávanie v článkoch
Kategórie blogu
Posledné články
Posledné komentáre

Ajurvédske extrakty - Amalaki Rasayan

Publikované 2021-06-08 Napísal 215
Obľúbené0

Amla (Emblica officinalis) je veľmi bohatý zdroj vitamínu C (niektoré zdroje uvádzajú Amlu ako najbohatší zdroj vitamínu C na planéte). Bylinné extrakty, ktoré sa v ajurvédskej medicíne využívajú na ochranu organizmu, podporujú zdravú funkciu obličiek a močového systému

Amalaki obsahuje toľko vitamínu C ako 30 pomarančov

.

Amla (Amlaki, Amalaki) známa tiež pod názvom indický egreš je len malou bobuľkou, ale neuveriteľne bohatým prírodným zdrojom vitamínu C. Je to jeden z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu C vôbec. Okrem toho pozitívne vplýva na zníženie hladiny cholesterolu a obsahuje mnohé antioxidanty, ktoré napomáhajú v boji s voľnými radikálmi.

Nie je Amalaki ako Amalaki alebo čo znamená Rasayan

.

Čo je dôležité vedieť, keď si vyberáte Amalaki, z akého zdroja Amalaki pochádza?

.

Je to šlachtené Amalaki - geneticky modifikované Amalaki alebo divé Amalaki (wild). Rozdiel si môžeme predstaviť asi ako medzi divou a šlachtenou čučoriedkou.

Divé Amalaki je malé, trpkokyslé a má veľkú kôstku. Na kúsky ho určite nenakrájate. Zle sa s ním pracuje. Ale práve divé Amalaki odporúča ajurvéda vo svojich spisoch. Preto my používame iba divú odrodu.

.

Jedná sa o surové ovocie, prášok, kapsule plnené obyčajným práškom alebo extrakt z Amalaki?

.

Zvyčajne keď uvidíte kúsky ovocia alebo prášok, vždy sa jedná o šlachtený druh. Najlepší je však extrakt. A nielen to. Najlepšie Amalaki je Rasayan. Je to špeciálny spôsob prípravy, kedy sa extrakt z Amalaki (v kapsuliach je sila extraktu 4:1) prelieva surovou šťavou Amalaki a tá sa vždy nechá vyschnúť. Tento proces sa zopakuje 100x. Takto sa účinok ešte výrazne zosilní.

.

Amalaki a vitamín C

.

Bobule amly (známej aj pod názvami amalaki, amlaki, či indický egreš) sú jedným z najbohatších zdrojov prírodného vitamínu C, čo vysvetľuje ich kyslú chuť. Dužina amly predstavuje cca 90% z celej bobule a tvorí ju zo 70 % tekutina.

Vitamín C je nevyhnutným vitamínom pre ľudí. Je potrebný pre syntézu medzibunkového spojiva „kolagénu“, ktoré je zodpovedné za udržiavanie jednotlivých buniek ľudského tela pokope. V tele pôsobí vitamín C ako policajt aj ako antioxidant. Redukuje voľné radikály, ktoré sa v tele neustále tvoria ako výsledok rôznych chemických reakcií a môžu potenciálne poškodiť telo.

Vitamín C je taktiež dôležitý pre rast zubov (dôležitá stavebná látka). Okrem toho napomáha vitamín C telu prisvojovať si železo z potravy (spolu s bylinami bohatými na železo sa využíva pri problémoch s krvotvorbou a anémii).

.

Zatiaľ čo potkany dokážu syntetizovať vitamín C, my ľudia toho nie sme schopní. Musíme si zabezpečovať dostatočnú hladinu vitamínu C prostredníctvom potravy. Známou chorobou z nedostatku vitamínu C je skorbut. Môžete ho spoznať podľa opuchnutých ďasien, ktoré môžu krvácať, oneskoreného zaceľovania rán, či zlého rastu zubov u detí.

Dospelý by mal denne prijať 75 mg vitamínu C, dieťa 30 mg, tehotná žena 100 mg a dojčiaca matka až 150 mg vitamínu C denne. V medicíne sa používa vitamín C na liečbu infekcií, vredov, popálenín, urýchlenie hojenia zlomenín atď.

.

Ďalšie účinky Amalaki

.

Okrem toho, že je amla jedným z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu C, v ajurvéde sa využívajú aj jej ďalšie vlastnosti:

Štúdia Oddelenia potravín a výživy na Univerzite v Delhi preukázala, že amla (emblica officinalis) dokáže znížiť vysokú hladinu cholesterolu. Tejto štúdie sa zúčastnili muži vo veku 35-55 rokov s vysokými úrovňami zlého cholesterolu.

Amla je jednou z troch zložiek známeho produktu Triphala. Využíva sa u nej jej omladzujúca vlastnosť (v ajurvéde tzv. rasayana), dodáva silu a sviežosť.

.

Čínski výskumníci zistili, že amla je bohatým zdrojom rôznych chemických látok, ako je quercetín, kyselina gallová, kyselina ellagová (ktoré nájdete aj v zelenom čaji) a ďalších menej známych zložiek... Všetky tieto zložky sú silné antioxidanty. Pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi, čím zabraňujú vzniku vážnych chorôb, akými je napr. rakovina.

Niekoľko štúdií na zvieratách preukázalo, preventívny účinok amly pred hromadením ťažkých kovov v tele (ako sú hliník, ortuť alebo nikel). Keď bol použitý samotný vitamín C, v porovnaní s amlou sa dosiahla iba čiastočná ochrana pred ťažkými kovmi.

Amla sa používa aj pri chorobách očí a to najmä pri zápaloch očí. Zlepšuje stav v prípade krátkozrakosti a celkovo má vynikajúci vplyv na zlepšenie zraku.

.

 Objednať prírodný extrakt Amalaki Rasayan (Amla) >>>

.

Zaujímavé informácie o Amalaki, TOP 10 účinkov Amalaki

.

Amla (Emblica officinalis) je veľmi bohatý zdroj vitamínu C (niektoré zdroje uvádzajú Amlu ako najbohatší zdroj vitamínu C vôbec). Pozitívne vplýva na zníženie hladiny cholesterolu a obsahuje mnohé antioxidanty, ktoré napomáhajú v boji s voľnými radikálmi a tým pôsobí proti vzniku vážnych ochorení ako je napríklad rakovina.

Ajurvéda jej pripisuje omladzujúcu vlastnosť, dodáva silu a sviežosť. Slúži ako prevencia pred hromadením ťažkých kovov. Pomáha pri ochoreniach očí, najmä zápaloch a celkovo zlepšuje zrak. Výrazne znižuje horúčosť (oheň, Pittu) v tele.

.

Amalaki pomáha na

.

imunita, oči, detox, energia, vitalita, výživa, vírusy, baktérie, trávenie, črevá, vlasy, nechty, pokožka, kožné ochorenia, horúčka

Ajurvédske vlastnosti Amalaki: Vata - Pitta - Kapha =

Amalaki má veľmi silný vplyv na zníženie dóší Vata a Pitta.

Používa sa extrakt z divokého Amalaki. Nepoužíva sa žiadne šľachtené GMO Amalaki.

.

Amalaki – indický egreš je prírodný bylinný prípravok s priaznivými regeneračnými účinkami na telo a myseľ. Antioxidant – najbohatší prírodný zdroj vitamínu C. Podporuje ochranu organizmu, zdravú funkciu obličiek a močového systému. Vynikající extrakt z ovocného plodu s omladzovacími účinkami. Jeden z najbohatších zdrojov vitamínu C, 30x viac ako v pomaranči - 3 gramy vitamínu C sa nachádzajú v 1 plode. Vitamín C zostáva v Amalaki aj po varení a sušení. Ďalej obsahuje chróm, zinok, meď, aminokyseliny, flavonoidy a karotenoidy

.

TIPY z ajurvédy

.

Ochladzuje zvýšenú Pitta. Posilnenie imunity, alergie, močové cesty, ako podporný prostriedok pri zápale žalúdka, najsilnejší antioxidant - aj pre športovcov, vhodný aj na bolesti hlavy, je to regeneračný prípravok - vtedy - 2 kapsle s raňajkami, 1 kapsulu s večerou. KOMBINÁCIA NÍM + AMALAKI - Zápaly maternice a vaječníkov - môže sa použiť aj Zdravie pre ženu a pitie malinových listov a aloe vera šťavy.

Kapsuly sú 100% vegetariánske. Jedná sa o čisto prírodný produkt bez akýchkoľvek chemikálií, aditív či lacných plnív. V kapsuliach sa používa vysoko účinný štandardizovaný extrakt z rastliny. Nepoužíva sa surový prášok z rastliny a nepridávajú sa do kapsúl žiadne ďalšie prídavné látky.

.

Aké vy poznáte najlepšie zdroje vitamínu C?

Štítok: ovocie, ajurvéda, extrakt
Niečo pre vás
Odporúčané články

Ajurvédska olejová sauna

NapísalMichal 123 2022-02-28
Obľúbené
Domáca ajurvédska olejová sauna
Čítať ďalej

Liečivé šťavy - goji šťava

NapísalMichal 499 2021-06-25
Obľúbené
Elixír mladosti, sexuálnej vitality, potencie a plodnosti. Aj tak sa zvykne hovoriť Goji. Významne predlžuje...
Čítať ďalej

Liečivé šťavy - brusnicová šťava

NapísalMichal 596 2021-06-22
Obľúbené
Brusnica je vždy zelený krík. Jej jedlé plody sa zbierajú na konzumáciu aj na výživové doplnky, čaje, lieky. V...
Čítať ďalej

Liečivé šťavy - arónia šťava

NapísalMichal 333 2021-06-21
Obľúbené
Arónia nazývaná aj čierna jarabina vplýva najmä na srdce a cievny systém, ale má okrem toho veľmi veľa priaznivých...
Čítať ďalej
Napíšte komentár
Odoslať odpoveď

Menu

Kontakt

Mobilný kontakt +421 (0) 948 849 894

Email: info@babickinazahrada.sk

Settings

Vytvorte si bezplatný účet, aby ste si mohli ukladať obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet, aby ste mohli používať zoznam želaní.

Prihlásiť sa