Vyhľadávanie na blogu

7-dňový detoxikačný pobyt

Pulibkované: 03.05.2016 15:11:59
Kategórie: Alternatívna liečba , Články a zaujímavosti , Iné články o zdraví

7-dňový detoxikačný pobyt

Dnes píšem moje dojmy z absolvovanej detoxikácie. Verím, že mnohých z Vás namotivujem a absolvujete ho aj vy:)

Doba trvania:  7 dní

Strava: 3x denne 3 dcl bylinkových čajov na pomoc pri detoxikácii

1x denne (hneď ráno) pohár vody s celým citrónom

2x denne po 0,5l ovozel šťavy, ktorá sa riedia v ľubovoľnom množstve s vodou (minimálne však 1:1)

1. Deň:

Ráno len čaj, vodu a džús, nemalo veľký zmysel tlačiť sa salámom a ani to neodporúčam, prvé dni pobytu to len skomplikuje. Detoxikácia je pre ľudí rôzneho veku s rôznou motiváciou. Najčastejším dôvodom detoxikácie býva schudnutie a vyliečenie sa z kĺbových ochorení, psoriázy, srdcovo-cievnych ochorení  a pod.

Prvý deň na „obed“ bylinkový čaj a 0,5l šťavy (mrkva s repou) – dávka do večera, ktorá sa môže ľubovoľne riediť s vodou.  Ozve sa škvrčanie v bruchu, hlad, možno bolesť hlavy ako prejav detoxikácie, kedy sa toxíny uvoľňujú do tela a je ich treba dostávať v priebehu celého týždňa von. Toxíny sa dostávajú von kožou, potom, masírovaním, saunovaním, oškrabávaním jazyka, na ktorom sa vám robí povlak, veľmi dôležitý je pri detoxikácii pohyb.

Kľudne si poobede pospite, 5 km prechádzka, večera (rozumej čaj :))

2. deň Pohár vody s citrónom, ranný bylinkový čaj, 0,5 l šťavy (jablkovo-bazovej), 3 hodiny rýchlej chôdze v lese, na obed čaj a ďalšieho 0,5 l chuťovo inej šťavy, poobedný spánok, opäť aspoň 7 km rýchlej chôdze, sauna, masáž, cvičenie, pred spaním 1 čl horkej soli do pohára vody (keďže neprijímame vlákninu, ale črevá čistiť treba), ráno aj večer vyšúchanie tela na sucho so sisalovou rukavicou. 

  1. Deň – asi budete pociťovať hlad, škvrkanie v bruchu, bolesť hlavy, únavu
  2. Deň – bolesť hlavy po výdatnom spánku by mala ustúpiť, škrkanie v bruchu tiež, prestanete cítiť hlad v bruchu
  3. Deň- žalúdok a trávenie si úplne zvykne na nový príjem potravy, v bruchu vám už asi nevyhráva. Únava možno žiadna napriek tomu, že si dáte 2x za deň 5 až 7 km rýchlej chôdze. Kto si myslí, že by to nedokázal, tak URČITE to dokáže keď sa do toho pustí.
  4. Deň – Zmena – na obed si dajte zeleninový vývar, iba šťava bez čohokoľvek. Hlad už cítiť nebudete a čo je najlepšie už aj hlava prestane myslieť na. Viditeľne sa telo detoxikuje - môžu nastať rôzne vonkajšie prejavy.
  5. Deň – pleť sa vyčistí, nemali by ste cítiť hlad a ani chuť na jedlo. Može tento deň sprevádzať nepríjemná chuť v ústach. Počas detoxu sa neodporúča krémovanie, aby pokožka lepšie dýchala. Pite šťavy ak máte chuť, ak nie najlepšia je čistá voda.
  6. Deň -  pleť úplne vyčistená, chuť žiadna, črevá pracujú stále a nahlas, nohavice oblečiete bez rozopnutia :), žalúdok bude stiahnuté, brucho by však malo byť ľahké a voľné, nenafúknuté-prázdne je.
  7. Deň – čaj a šťava na celý deň, nasledujúce dni sa budete pomaly vracať k pôvodnému papaniu

 

Prechod na surovú stravu je postupný – prvý deň po skončení sa odporúča pridať jedna porcia ovocia, druhý deň dve porcie, tretí deň k tomu aj porcia zeleniny a pod. 

Naštartuje vás to psychicky aj fyzicky.

Pridať komentár