TInktúry a extrakty Počet produktov v kategórii: 57

Výroba tinktúry je jeden z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov konzervovania liečivých látok, nakoľko sa mnohé z nich lepšie rozpúšťajú v alkohole ako vo vode. Tinktúry sa môžu užívať vnútorne – zmiešané s vodou alebo čajom alebo sú na vonkajšie použitie – natieranie. Sú veľmi trvácne, vďaka použitiu alkoholu.

Medzi najžiadanejšie tinkúry patrí propolisová tinktúra – stimuluje obranyschopnosť organizmu, má dezinfekčné vlastnosti a pôsobí protivírusovo, užívanie propolisovej tinktúry sa odporúča v obdobiach chrípky ako prevencia, ale je účinná aj na salmonelu a kandidu. Používa sa na liečbu ústnych problémov – afty, zápal ďasien.. Obľúbenou bylinkou na výrobu tinktúry je medvedí cesnak – tinktúra z neho pomáha znižovať krvný tlak, pôsobí na zlepšenie imunity, používa sa ako súčasť detoxikačnej kúry, keďže medzi jeho hlavné účinky patrí čistenie krvi. Tinktúra z lastovičníka sa používa pri liečbe angina pectoris, uvoľňuje kŕče, rozťahuje cievy, tlmí astmatické záchvaty a dráždivý kašeľ - je vhodné ju používať ako náhradu kvapiek na kašeľ a na vykašliavanie. Tinktúra z kapucínky pôsobí ako prírodné antibiotikum. Ponúkame tiež bylinné tinktúry na liečenie DNA, reumy, rán (nechtíková tinktúra), problematickú pokožku, či obľúbené švédske kvapky a žalúdočné kvapky. 

Druhým spôsobom na uchovanie liečivých látok je výroba extraktu. Extrakt z grepových jadier použiteľné ako vysoko účinné prírodné antibiotikum a na liečbu kvasinkových infekcií, extrakt z echinacea - prevencia proti vírusovým ochoreniam, bylinný prípravok vhodný aj na zlepšenie imunity u detí.

na stránke
Zobrazených 25 - 36 z 57 položiek
Zobrazených 25 - 36 z 57 položiek